ویپ و تکنولوژی اینترنت اشیاء

تکنولوژی جدیدی به نام اینترنت اشیاء در سال‌های اخیر رشد چشم‌گیری داشته است. سوأل اینجاست که اینترنت اشیاء چیست؟
ما معمولا از کامپیوتر برای اتصال به اینترنت استفاده می‌کنیم اما امروزه دستگاه‌های بیشتری در اطراف‌مان وجود دارند که قابلیت ارسال و دریافت داده (data) را همانند گوشی‌های هوشمند، تبلت‌، تلویزیون و ... دارند.

اینترنت اشیاء یک مفهوم است که به اکثر دستگاه‌های فیزیکی‌ای اطلاق می‌شود که دارای قابلیت اتصال اینترنتی و تبادل داده با سایر اشیاء داخل شبکه هستند. این دستگاه‌ها می‌توانند شامل سیستم‌ها روشنایی، یخچال و سیستم‌های خنک‌کننده، دستگاه‌های فکس و بسیاری لوازم عادی باشند.
ما به دنبال آینده‌ای هستیم که مفهوم دفترکار مجازی تبدیل به واقعیت شود، حتی به این صورت که کارمندان بتوانند محیط و میز کار خود را از راه دور مرتب کنند و روشنایی موردنظر محل کار خود را تنها از طریق ویپ تنظیم نمایند.

این یکپارچگی بین ویپ و اینترنت اشیاء به روند ارتباطات از راه دور و دورکاری سرعت خواهد بخشید و اشتراک‌گذاری فضای دفترکار تبدیل به یک هنجار خواهد شد. چنین تکنولوژی انعطاف‌پذیری برای کارمندانی که مدام بین منزل و محل کار یا محل قرار ملاقات با مشتری و دفترکار خود در رفت‌وآمد هستند، بسیار ارزشمند خواهد بود. ویپ در بهبود کیفیت عملکرد کارمندان مؤثر خواهد بود. به این علت که کارمندان فارغ از استرس‌های روزمره در محیط کار، یا ترافیک خیابان‌ها سعی در انجام کار خود دارند و به‌راحتی و از راه دور به امور دفتری و تخصصی خود می‌پردازند.
حال تصور کنید که روزی فراخواهد رسید که ویپ و تمامی اشیاء موردنیاز در یک دفترکار که مجهز به ویپ است، به اینترنت دسترسی داشته و قابل استفاده از این طریق باشند. بدیهی است که رفت‌وآمد در این شرایط به محل کار بسیار کمتر خواهد بود و با خیال آسوده می‌توان به فعالیت‌های شغلی و اجتماعی پرداخت. این مهم زمانی رخ خواهد داد که ویپ و اینترنت اشیاء تلفیقی فوق‌العاده را رقم زنند.
کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به سایت فراداده می‌باشد