در رخدادی بی‌سابقه 74 کشور از جمله انگلیس، روسیه و چین به صورت همزمان هدف حملات سایبری خطرناکی قرار گرفتند، این حملات سایبری باعث شد بیشتر بیمارستان‌های انگلیس از خدمت خارج شوند.
کارشناسان اعلام کرده‌اند که آمریکا، انگلیس، روسیه، چین، ایتالیا، اسپانیا، اکراین و هند از جمله کشورهایی بوده‌اند که هدف این حملات قرار گرفته‌اند. شرکت امنیتیKaspersky  روسیه نیز اعلام کرد روسیه بیش از هر کشور دیگری هدف این موج حملات قرار گرفته است. این حمله سایبری شامل یک بدافزار است که داده‌ها را کدگذاری کرده و دسترسی کاربر به این داده‌ها را مسدود می‌نماید.
به گزارش روزنامه "نیویورک تایمز"، در جریان این حمله سایبری به سیستم «خدمات بهداشت ملی» انگلیس حملاتی صورت گرفته است و دسترسی پزشکان به پرونده بیماران مسدود شده و بخش فوریتهای پزشکی در بیمارستانها و مراکز درمانی به ناچار از پذیرش بیماران سرباز زنند. حمله سایبری به سیستم خدمات بهداشت ملی انگلیس شاید یکی از بی‌شرمانه‌ترین موارد این حملات باشد؛ زیرا قربانیان اینگونه حملات بیمارانی هستند که ممکن است جانشان در معرض خطری جدی قرار گیرد.
به نظر می رسد که تمامی رایانه‌ها در انگلیس و یازده کشور دیگر از جمله ترکیه، ویتنام، فیلیپین، ژاپن و با حجمی گسترده‌تر در روسیه با باج‌افزاری مشابه مورد حمله قرار گرفته‌اند و پیامهای باج گیری مشابهی مبنی بر پرداخت 300 دلار جهت گشودن قفل از داده‌ها به کاربران قربانی ارسال شده است.
کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به سایت فراداده می‌باشد