ارسال پیامک به تماس گیرندگان

ارسال پیامک به تماس‌گیرندگان

نرم‌افزارهای مبتنی بر ویپ

Sending Message to Customers- ارسال پیامک به تماس‌گیرندگان- Sending SMS


نرم‌افزارهای سیستم تلفنی که به صورت هسته باز (Open Source) در بازار وجود دارند، دارای امکاناتی می‌باشند که شاید کاربران عادی نتوانند به خوبی با آن ارتباط برقرار کنند و یا از آنها استفاده نماید. قابلیت برنامه نویسی در ویپ، این امکان را به تمامی کاربران سیستم‌های تلفنی می‌د‌هد تا از مزایای پیشرفته‌ی آنها به خوبی بهره‌مند شوند.

گروه فنی و برنامه‌نویسی فرآوا، همواره، با درنظر گرفتن نیاز مشتریان خود و تعمیم این نیاز به سایر سازمان‌ها جهت ایجاد قابلیت‌های منحصربه‌فرد در سیستم‌های تلفنی (VoIP) پیشگام است. هر سازمان و مجموعه‌ای که از سیستم تلفن گویای فرآوا در بستر شبکه خود استفاده می‌نماید، این امکان را دارد تا از ماژول‌های کاربردی (Plug-in) جهت بهبود ارتباط با مشتریان خود استفاده نماید.

یکی از این ماژول‌های کاربردی (Plug-in) که توسط تیم فنی فرآوا با تحقیق و طبق نیاز برخی از مشتریان سازمانی طراحی و پیاده‌سازی شده است، امکان ارسال پیامک متنی به شماره‌ی همراه کسانی است که با شرکت، سازمان و یک مجموعه تماس می‌گیرند. شایان ذکر است که امکان ارسال پیامک متنی پس از قطع تماس، فقظ در بستر ویپ (VoIP) قابل اجرا خواهد بود.

امکان ارسال پیامک (Sending SMS) به این صورت عمل می‌کند که پس از اینکه هریک از کارشناسان یک سازمان، مکالمه‌ی خود را با کاربران یا مشتریان به اتمام رساندند، با قطع تماس، به‌صورت کاملاً خودکار، یک پیامک متنی به شماره‌ی همراه تماس‌گیرنده ارسال می‌شود. محتوای این پیامک قابل‌تغییر است و متناسب باسلیقه مجموعه‌ای که از این قابلیت استفاده می‌کند، متفاوت خواهد بود. عمدتاً از این قابلیت برای قدردانی از تماس مخاطب با مجموعه استفاده می‌شود اما می‌توان پیامک‌هایی با مضمون‌های تبلیغاتی یا اطلاع‌رسانی نیز ارسال کرد.

تعداد دفعاتی که برای هر مخاطب ارسال پیامک انجام می‌شود، قابل تنظیم است. برای مثال، می‌توان تنظیمات این ماژول را به‌گونه‌ای انجام داد که فقط مخاطبینی که برای اولین بار با یک سازمان یا شرکت تماس می‌گیرند، پیامک خوشامدگویی و قدردانه از تماس با سازمان را دریافت کنند و یا سیستم به نحوی تنظیم شود که برای هر مخاطب فقط یکبار در هر ماه و پس از قطع تماس با کارشناسان سازمان، پیامک با مضمون‌های مختلف ارسال شود. برای استفاده از امکان ارسال پیامک متنی به شماره موبایل تماس‌گیرندگان، علاوه‌بر داشتن زیرساخت‌های لازم، مانند تجهیزات شبکه، سخت‌افزارهایی همچون کارت تلفن یا گیت‌وی، سرور و تلفن‌های تحت شبکه (IP Phones)، که جهت راه‌اندازی سیستم تلفنی (ویپ) نیاز است، اشتراک پنل پیامک نیز الزامی است.

اتصال پنل پیامک و سیستم ویپ از طریق وب سرویس (API) انجام می‌شود. در سیستم ویپ اینطور تنظیم انجام خواهد شد که با قطع مکالمه، یک پیغام به سمت وب سرویس پیامک ارسال شود و اطلاعات شخص تماس گیرنده را به پنل ارائه دهد. پنل پیامک اطلاعات را دریافت کرده و متنی که از قبل برای اینکار تنظیم شده‌است را برای اطلاعات تماس، مخاطب ارسال می‌کند. بدین ترتیب بین نرم‌افزار سیستم تلفنی و پنل پیامکی ازین طریق ارتباط ایجاده شده و نیاز سازمان که ارسال پیامک به تماس گیرندگان است، مرتفع می‌شود.

در صورتیکه سیستم تلفنی شما، توسط کارشناسان فنی فرآوا تنظیم و راه‌اندازی شده است، می‌توانید جهت بهره‌مندی از این ماژول کاربردی با واحد فروش تماس حاصل کرده و اطلاعات فنی و ... را دریافت نمایید.

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به سایت فراداده می‌باشد